Prva Hrvatska nogometna liga - 1. HNL Rezultati, raspored utakmica, tablica, poredak, video izvještaj sa utakmica...

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

korisničke
stranice
e-mail
poslužitelji:
Raspored, rezultati, tablica,... 1. HNL

MaxTV PRVA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA 2012/2013.
piše: braneweb.net objavljeno: 06.04.2014.
1.HNL Rijeka uvjerljiva u Jadranskom derbiju

U 29. kolu prve HNL Rijeka je u Jadranskom derbiju porazila Hajduk sa 4:1. Po dva puta zabijali su Krstanović i Sharbini dok je kod gostiju strijelac bio Pašalić.

Nakon susjedskog derbija uslijedio je Jadranski koji je Rijeka rješila sedmom pobjedom u nizu. Stradali su Splićani pred gotovo 10000 ljudi na Kantridi rezultatom 4:1. U 13. minuti Krstanović iz penala dovodi domaćine u vodstvo, a u 28. sve na početak vraća Pašalić golom za 1:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku Riječani ponovno kreću silovito. Isplatilo im se to u 53. minuti kada Krstanović još jednom pada u kaznenom prostoru odnosno s leđa ga ruši Maloča. Glavni sudac ponovno pokazuje na bijelu točku i Maloči crveni karton. Krstanović je opet siguran iz jedanaesterca, Rijeka opet vodi. Nakon isključenja i drugog gola Hajduk 'nestaje' sa terena. Kako je Rijeka nizala prigode, bilo je samo pitanje koliko će lopti završiti u mreži gostiju. Dvije su se još zakoprcale iza vratara Hajduka, a moglo ih je više da gostujući vratar nije skinuo nekoliko odličnih prilika domaćih. Dvostruki strijelac Sharbini u 69. povisuje na 3:1 da bi, pred sam kraj utakmice, u 87. minuti postavio konačni rezultat derbija - 4:1.

Rijeka je pobjedom povećala prednost nad Hajdukom na pet bodova te joj sada slijedi još jedan derbi. Vodeća momčad prvenstva dočekuje prvog pratitelja na tablici. Susret između Dinama i Rijeke igra se na Maksimiru 12. travnja (subota) od 19 sati.

Hrvatski kup:
Rijeka u finalu kupa

Nogometaši Rijeke pobijedili su i u uzvratnoj utakmici polufinala kupa. U Puli su Riječani slavili golom Krstanovića i tako ušli u finale ukupnim rezultatom 3:1 (2:1 na Kantridi). Finale sa Dinamom na rasporedu je 7. svibnja u Zagrebu, a uzvrat na Kantridi tjedan dana kasnije.

Sve rezultate u kup natjecanju Pogledajte ovdje.