Prva Hrvatska nogometna liga - 1. HNL Rezultati, raspored utakmica, tablica, poredak, video izvještaj sa utakmica...

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

korisničke
stranice
e-mail
poslužitelji:
Raspored, rezultati, tablica,... 1. HNL

MaxTV PRVA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA 2012/2013.
piše: braneweb.net objavljeno: 21.04.2014.
1.HNL Poraz u Osijeku

U 32. kolu prve HNL Rijeka je poražena u Osijeku rezultatom 2:0. Strijelci za domaćine bili su Josip Barišić u 29., te Matej Jonjić u 77. minuti.

MaxTV prva HNL

Peti poraz ove sezone Riječani su upisali ove subote u Gradskom vrtu u Osijeku. Drugoplasirana momčad protiv ekipe koja se grčevito bori sa prvoligaški život. Na terenu Rijeci posjed, Osijeku golovi i tri boda. Sramotno je, svaka čast Osiječanima, da Rijeka u prvom dijelu 0 (nula) puta zapucala na gol domaćina! S druge strane motivirani domaćini prvi su puta ozbiljnije zapucali na gol i zasluženo poveli u 29. minuti kada je iz prekida Osijek stigao do vodstva. Barišić nakon kornera glavom posprema loptu iza nemoćnog Vargića.

U nastavku Riječani opet ništa. Par udaraca prema golu i to je sve. Osijek ponovno iz kornera povisuje na 2:0, gol sličan kao i prvi. Strijelac za konačan rezultat utakmice bio je Jonjić u 77. minuti susreta.

Komplicira se borba za ostanak. Osijek, S. Belupo i H. Dragovoljac u posljednja dva kola digli su svoj učinak i osvojili maksimalnih 6 bodova, a posljednje susrete odigrali su sa ekipama iz vrha (Osijek dobio Rijeku, H. Dragovoljac Hajduk). Nedostaje li, primjerice, Rijeci i Hajduku motiva pred kraj sezone ili su fenjeraši baš protiv njih 'nabrijani' saznat ćemo vrlo brzo. Netko se mora izboriti za prvoligaški status, a ni borba za drugo mjesto nije gotova... Zanimljivo do kraja, a bilo bi još zanimljivije da Dinamo (bod od osiguravanja novog naslova prvaka) nije u ligi!

Hrvatski kup:
Rijeka u finalu kupa

Nogometaši Rijeke pobijedili su i u uzvratnoj utakmici polufinala kupa. U Puli su Riječani slavili golom Krstanovića i tako ušli u finale ukupnim rezultatom 3:1 (2:1 na Kantridi). Finale sa Dinamom na rasporedu je 7. svibnja u Zagrebu, a uzvrat na Kantridi tjedan dana kasnije.

Sve rezultate u kup natjecanju Pogledajte ovdje.